Jüri Vilmsi tänav oli osa kunagisest Riesenkampfi tänavast. Tänava rajas 1880. a Alexander Riesenkampf ja see viis pürjermeister A.M. Lutherile kuulunud suvila juurde esialgse nimega Villenstrasse ( Datchnaja). 

Eesti keeles kasutati kuni tänava ümbernimetamiseni moonutatud venepärast nimetust Datchi tänav. Sellest saamegi tuletada sõna VILLA (ehk suvila), mis omakorda tähendab luksuslikku ning eksklusiivset eramut.

Wilmsi Villa asub idülliliselt rahuliku Kadrioru ja tuksleva kesklinna piiril. Tegemist on modernse ehitisega, mis harmoneerub ajaloolise miljööga keskkonda. Kõik vajalik on siin olemas! Autentsed Kadrioru tänavad, kus jalutades oled sattunud justkui ajarännakule. Rohelust pakkuv Kadrioru park, kus tervisesporti harrastada või perega jalutada.  Samuti asuvad lähedal Kadrioru loss ja Kumu kunstihuvi rahuldamiseks ning palju kohvikuid ja restorane, et oma maitsemeeled ellu äratada. Ja kui soovid kogeda kesklinna keevat ja energilist elutempot, siis on see vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel.